Як називати президентку Молдови. Мовознавиця пояснила, як правильно писати: «Мая» чи «Майя».


Філологиня Ольга Васильєва роз'яснила нові правила українського правопису, які стосуються написання імен, зокрема ім'я президентки Молдови Мая. Згідно з оновленим правописом, ім'я "Мая" та назва племені "мая" тепер пишуться без букви "й". Це пояснюється новим параграфом 126, який визначає, що звук [j] у звукосполученнях [je], [ji], [ju], [ja] передається за допомогою букв є, ї, ю, я.
Ці нові правила застосовуються як до назви племені "мая", так і до імені "Мая". Проте, якщо в паспорті записано "Майя", зміна документів залежить від волі самої особи. Новий правопис не зобов'язує громадян змінювати свої документи.
Так само, нові правила стосуються написання по батькові. Замість "Ігорович" тепер треба писати "Ігорьович". Службовці ЦНАПів будуть використовувати нові варіанти при реєстрації, але діючі документи залишаються актуальними і їх можна змінити якщо власник того бажає.
Ці нововведення мають на меті впорядкування правопису та пристосування мовних норм до сучасності. Водночас, вони залишають простір для індивідуального вибору та не зобов'язують до зміни документів.
Нагадаємо, що "Кофе" не вважається літературною нормою української мови. Про це заявила філологиня Ольга Васильєва.
Раніше, філологиня пояснила поширену помилку українців між "отже" і "відтак". Ці слова часто плутають значення, зазначає мовознавиця.
Також, Ольга Васильєва проаналізувала текст пісні Олі Полякової та встановила, чи існує українське слово "свободний". Оля Полякова переклала свою пісню "Королева ночі" і тепер співає "Ти тепер свободний, йди куди завгодно...".
Читайте також
- ЗСУ ліквідували російського пропагандиста
- Вибори Папи Римського. Засуджений кардинал вимагає взяти участь у конклаві
- «Повідомлення з пляшки». Європа виробляє вино з токсичними хімікатами
- Українська авіакомпанія відкрила прямі рейси між Кишиневом і Барселоною
- В Україні визначили порядок функціонування мережі Центрів нацспротиву
- Водіям пояснили значення загадкових цифр у правах: що обмежує код "78"