Експорт російського бензину впав майже на третину.


За інформацією галузі та розрахунків Reuters, експорт постачання бензину з Росії через порти й прикордонні переходи знизився на 30% до приблизно 4 млн тонн, порівняно з минулим роком.
Зниження відвантажень пов'язане з дією заборони на експорт бензину, а також плановими та позаплановими ремонтами на російських НПЗ. Влада РФ ввела заборону на вивіз бензину з метою захисту внутрішнього ринку.
Винятки зроблені для постачань у рамках міжурядових угод та палива, що експортується громадянами для особистого користування та для надання міжнародної гуманітарної допомоги.
Заборону тимчасово скасували з 20 травня до кінця липня 2024 року, але з серпня вона була знову введена, дозволяючи експорт лише виробникам з грудня.
Зменшення експорту бензину також пов'язане зі скороченням перероблення нафти та позаплановими ремонтами на російських НПЗ. Додатково, минулого року застосовувалося загороджувальне мито для нафтопродуктів, яке обмежувало вивезення на експорт моторного палива, спочатку придбаного для внутрішнього споживання, за пониженими цінами.
Найбільше зменшення експорту бензину зафіксовано через балтійські порти. Постачання через порт Усть-Луга знизилися вдвічі, а через порт Висоцьк - на 74%. Також скоротилось відвантаження через арктичний порт Мурманськ, порт Кавказ та порт Тамань.
Водночас збільшилися відвантаження автопалива до Монголії, яка уклала угоду про постачання нафтопродуктів з Росією. Учасники ринку вважають, що частину цих обсягів можливо було реекспортувати в інші напрямки.
Читайте також
- США перекладають тягар допомоги Україні на Європу: затримка танків і тиск на Грецію
- Україна в Радбезі ООН: Наше бажання миру незаперечне, але не шляхом відмови від незалежності
- У Латвії чоловік отримав вирок за участь у війні проти України на боці Росії
- Відповідь на російську загрозу: Нідерланди озброюють свій флот ракетами Tomahawk
- Трамп не дає добро: чому в Австралії "зависли" танки Abrams для України
- Естонія будує потужний завод для виробництва боєприпасів НАТО