Китай готує масштабну фінансову операцію для стимулювання економіки.


Китай випустить спеціальні казначейські облігації на суму 411 мільярдів доларів у 2025 році
Китайська влада анонсувала випуск спеціальних казначейських облігацій на суму 411 мільярдів доларів. Це майже втричі більше, ніж випуск облігацій у поточному році, який склав 1 трильйон юанів, повідомляє Reuters.
Це рішення прийняте з метою підтримки китайської економіки, що зазнає проблем. Серед цих проблем - очікуване підвищення мит на китайський імпорт з боку США у разі повернення Дональда Трампа до президентського посту, проблеми в секторі нерухомості та висока рівень заборгованості місцевих урядів.
Гроші, зібрані в результаті цієї емісії, будуть використовуватися для підтримки економіки, зокрема для спонукання споживчого попиту шляхом субсидій на купівлю автомобілів та побутової техніки, модернізації промислового обладнання та розвитку інноваційних галузей.
Частина цих коштів буде витрачена на інфраструктурні проєкти, зокрема на будівництво залізниць та аеропортів. Уряд також планує підтримувати державні банки, які мають проблеми зі зменшенням прибутків та збільшенням проблемних кредитів.
Обсяг нових облігацій становитиме 2,4% ВВП Китаю за 2023 рік. Уряд сподівається досягти економічного зростання на рівні 5% у 2025 році, незважаючи на збільшення бюджетного дефіциту до рекордних 4% ВВП.
Цей широкомасштабний план стимулювання свідчить про те, що Китай намагається зміцнити внутрішній ринок та зменшити свою залежність від експорту в умовах зростаючих світових економічних проблем.
Читайте також
- США перекладають тягар допомоги Україні на Європу: затримка танків і тиск на Грецію
- Україна в Радбезі ООН: Наше бажання миру незаперечне, але не шляхом відмови від незалежності
- У Латвії чоловік отримав вирок за участь у війні проти України на боці Росії
- Відповідь на російську загрозу: Нідерланди озброюють свій флот ракетами Tomahawk
- Трамп не дає добро: чому в Австралії "зависли" танки Abrams для України
- Естонія будує потужний завод для виробництва боєприпасів НАТО