Коли треба писати «День народження» з великої? Мовознавиця пояснила правило.

Правило написания «День народження»
Правило написания «День народження»

Філологиня Ольга Васильєва роз'яснила, коли потрібно писати "день народження" з великої літери, а коли можна обійтися і маленькими. Багато людей плутаються в цьому питанні, так як хочуть висловити повагу до їхнього іменинника або іменинниці.

За словами мовознавиці, у привітанні на листівках або у соціальних мережах ви можете писати як "Днем", так і "Ви" з великої літери, щоб показати особливу пошану до людини. Вона посилається на 52 параграф нового правопису, який стверджує, що у назвах історичних подій, епох, календарних періодів і свят з великої літери пишеться перше (або єдине) слово та власні назви. Однак, День народження не є історичним святом, тому його можна писати з маленької літери.

Також з великої літери можуть писати дні народження видатних людей, таких як Симона де Бовуар для феміністок або Луї Брайля для незрячих людей.

Раніше мовознавиця Ольга Васильєва пояснила, як правильно вітатися - "Добрий ранок!" чи "Доброго ранку!". Вона зауважила, що твердження про неправильність "Доброго ранку" при правильності "Доброго дня" та "Доброго вечора" є абсурдним.

Також Ольга Васильєва звернула увагу на помилкову вимову назви корейської марки автомобіля Hyundai в Україні. Вона зазначила, що помилки в прочитанні просочуються в мову і залишаються в народі. Нещодавно вона також висловила критику щодо сюжету телеканалу "1+1" про фемінітиви, стверджуючи, що експертна оцінка колеги була непрофесійною.


Читайте також

Реклама