Майже втричі більше: що відбувається із працевлаштуванням українців у Німеччині.


Процес працевлаштування українських біженців в Німеччині показує позитивні тенденції. Згідно з даними Федерального інституту досліджень населення (BiB), рівень зайнятості серед українців, які отримали притулок в Німеччині, значно збільшився. У четвертому кварталі 2024 року вже 43% українських біженців мали роботу, навіть при загальному погіршенні на ринку праці Німеччини. Це свідчить про суттєвий прогрес, оскільки раніше цей показник становив лише 30% навесні і 16% влітку 2022 року.
За словами експертів, таке зростання пов'язане з тим, що багато шукачів притулку, які раніше проходили мовні курси і не мали можливості працювати, тепер активно виходять на ринок праці.
Однак, незважаючи на позитивні зміни, головною перешкодою для повноцінної інтеграції українців на німецький ринок праці залишається володіння німецькою мовою. Лише 27% українських біженців мають сертифікат, що підтверджує знання мови на рівні В2, який є необхідним для багатьох професій у Німеччині", - зазначено у дослідженні BiB.
Раніше в Німеччині виплати за часткову зайнятість введені для українців.
Читайте також
- Україна та США переписали угоду щодо мінералів
- Магнітні бурі накриють Україну: які симптоми і як уберегтися метеозалежним
- В Україні з'явиться "чорний список" клієнтів банків: що це означає
- Хліб дорожчатиме щомісяця: експерт назвав межу зростання цін
- План Трампа на наступні 100 днів: названі головні пріоритети
- Українці можуть отримати гроші на навчання дітей: кому належать виплати