Після Асада: Росія хоче зберегти військовий вплив у Сирії.


Росія, ймовірно, збереже скорочену військову присутність у Сирії, досягнувши ключової мети президента Володимира Путіна після падіння режиму Асада, якого він підтримував
За інформацією джерел, Росія планує укласти угоду з новим сирійським урядом, що дозволить зберегти частину свого персоналу та обладнання в Сирії. В обмін, Росія є готовою надати допомогу та сприяти важливій торгівлі для підтримки зруйнованої сирійської економіки. Це може бути другою великою зовнішньополітичною перемогою Москви даного місяця, після розпочатих мирних переговорів щодо війни в Україні.
Москва покращує відносини з Сирією
Також, це свідчить про покращення відносин Москви з новим урядом Сирії. Росія може допомогти в боротьбі проти Ісламської держави та врівноважити вплив Туреччини. Однак, немає гарантії результату поточних переговорів.
Ризики для Росії
Європейські чиновники сподіваються на відхід російських військ з Сирії. Але деякі південно-європейські країни побоюються втрати російськими військовими базами в Сирії, оскільки ці об'єкти дозволяють Росії проєктувати свій вплив в Африці та на Близькому Сході. Росія продовжить спроби досягти угоди з Сирією з приводу збереження свого порту Тартуса та авіабази Хмеймім. Минулого місяця Росія надіслала місцеву валюту до Сирії для полегшення нестачі готівки та підтримки відбудови країни.
Сирія має значні фінансові труднощі та мільярди доларів боргу перед Росією та Іраном.
Читайте також
- Росія намагається створити нове вогнище напруги в прикордонні України: найгарячі ділянки
- У Путіна заявили про готовність до переговорів, але окреслили червоні лінії
- Рубіо анонсував вирішальний тиждень для мирних переговорів щодо України
- Заяви Трампа про Крим: у Путіна різко змінили бачення щодо врегулювання війни
- The Telegraph оцінив, як Трамп може зупинити Путіна: які наслідки для України
- Грем підтримав план Трампа: як тепер говоритимуть із Путіним