Понад 1000 музикантів випустили альбом без звуку. Вони пояснили свій протест.


Більше тисячі музикантів, серед яких Деймон Албарн, Енні Леннокс і Кейт Буш, виступили проти планів британського уряду дозволити розробникам штучного інтелекту використовувати авторські роботи. Їх спільний альбом без звуку має попередити про можливі наслідки таких поправок до закону про авторське право. Згідно з ВВС, у цьому альбомі під назвою "Це те, чого ми хочемо?" є 12 треків, що тривають 47 хвилин. Це записи тиші або шум зі залів та студій. Законопроект, що розглядає уряд Великої Британії, дає компаніям, що розробляють штучний інтелект, можливість використовувати роботи без дозволу правовласників. Критики законопроекту стверджують, що ці поправки порушують права творців і позбавляють їх контролю над роботами.
Департамент науки, інновацій та технологій Великої Британії підтримує законопроект, але також зазначає, що продовжуються обговорення зі всіма зацікавленими сторонами. В цілому, музиканти хочуть уникнути потенційних проблем, які можуть виникнути, якщо штучний інтелект матиме доступ до їхньої творчості.
Найрозумніший штучний інтелект на Землі
Тим часом, стартап Ілона Маска представив оновлену версію свого чат-бота Grok, який, на його думку, є "найрозумнішим штучним інтелектом на Землі". Він перевершив інші передові моделі у деяких завданнях, таких як GPT-4o, Claude 3.5 Sonnet, Gemini-2 Pro та DeepSeek-V3. Компанія OpenAI, яка створила чат-бот ChatGPT, також має плани розробити власний чіп для технологій штучного інтелекту до 2025 року.
Читайте також
- США готові підтримати "коаліцію охочих": The Telegraph дізнався, що пропонують
- Макрон звернувся до Путіна після зустрічі із Зеленським: час довести
- "Путін не хоче": Трамп різко змінив риторику після зустрічі із Зеленським
- Путін нібито заявив Віткоффу про готовність до переговорів із Україною
- Психічні порушення: США підтвердили загибель сина заступника директора ЦРУ на війні проти України
- Герасимов прозвітував Путіну про "звільнення" Курщини - Україна відреагувала