Прем’єр-міністр Канади потрапив у скандал через дисертацію.


Новообраний прем'єр-міністр Канади Марк Карні опинився в центрі скандалу через підозри в плагіаті. Експерти виявили десять випадків некоректного запозичення у його докторській дисертації, захищеній в Оксфорді. Про це повідомляє National Post.
Науковий керівник Карні заявила, що він завершив свою дисертацію менш ніж за два роки. За даними National Post, у тексті його наукової роботи з 1995 року під назвою "Динамічна перевага конкуренції" виявлено десять випадків явного плагіату.
Експерти встановили, що Карні у своїй дисертації використовував повні цитати, перефразовані фрагменти або незначно змінені уривки з чотирьох інших наукових робіт без належного посилання на авторів.
Один з дослідників, Джефрі Сігалет, зазначив, що така поведінка є прикладом класичного плагіату: "Він просто переказує чужий текст без належного цитування".
З свого боку, речниця ліберальної кампанії Ізабелла Орозко-Медісон відкинула звинувачення у плагіаті, назвавши їх "безвідповідальною і неправдивою інтерпретацією" наукової роботи Карні.
9 березня Ліберальна партія Канади обрала Марка Карні своїм новим лідером, який займе пост прем'єр-міністра після Джастіна Трюдо.
Марк Карні, колишній голова Банку Канади та Банку Англії, не має політичного досвіду, але його економічна експертиза визначена умовами торговельної війни зі США.
Вибори лідера відбулися в умовах зростання популярності Ліберальної партії, частково через протистояння політиці президента США Дональда Трампа, спрямованій проти Канади.
Читайте також
- Зустріч Путіна та Віткоффа, ліквідація генерала Москалика. Головне за 25 квітня
- «Він був Папою милосердя». Український кардинал Бичко про спадщину Франциска
- Мешканці Китаю використовують «чіп тверезості»: як він працює
- Фотограф-аматор із Києва вразив світ світлиною Місяця і звернувся до українців
- Якою буде погода в Україні у травні: прогноз синоптиків
- Духовна підтримка чи пропаганда? Українські біженці у Литві стали жертвами Московського патріархату