Резолюція ГА ООН щодо річниці війни в Україні: Європа пропонує доповнення до версії США.


Країни Європи пропонують додати зміни до проєкту резолюції Генеральної Асамблеї ООН щодо третьої річниці російської війни проти України. Мета цих змін - відображення позиції більшості країн і наголошення на необхідності відновлення територіальної цілісності України та визнання Росії агресором. Також розглядається можливість ухвалення резолюції Ради Безпеки з цього питання.
ЄС та Велика Британія запропонували три поправки до проєкту США, який зараз розглядається.
Очікують, що на Генеральній Асамблеї будуть обговорюватись щонайменше два проєкти резолюції. Один запропонований групою демократичних країн, включаючи Україну, інший - американський.
Проєкт США, під назвою "Шлях до миру", не враховує відновлення територіальної цілісності України та не називає Росію агресором. Останній складається з одного речення, в якому закликається до швидкого припинення конфлікту та досягнення тривалого миру між Україною та Росією.
Країни Європи пропонують замінити "російсько-український конфлікт" на "повномасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну". Також вони бажають додати пункт, де підтверджується відданість суверенітету, незалежності, єдності та територіальній цілісності України. В редакцію змін також внесуть слова "справедливого і всеосяжного" щодо миру і допишуть, що це відповідає Статуту ООН і принципам суверенної рівності та територіальної цілісності держав.
24 лютого відбудеться засідання надзвичайної спеціальної сесії Генеральної Асамблеї, присвячене третьій річниці російської війни проти України. Очікується ухвалення відповідної резолюції. Для прийняття резолюцій з питань миру та безпеки, потрібно не менше двох третин голосів від загальної кількості країн, які проголосували "за" або "проти".
Також 24 лютого Рада Безпеки ООН обговорить ситуацію в Україні через агресію з боку РФ і можливо розгляне відповідну резолюцію, яку готують США. В заходах візьме участь заступниця міністра закордонних справ Мар'яна Беца.
Читайте також
- США готові підтримати "коаліцію охочих": The Telegraph дізнався, що пропонують
- Макрон звернувся до Путіна після зустрічі із Зеленським: час довести
- "Путін не хоче": Трамп різко змінив риторику після зустрічі із Зеленським
- Путін нібито заявив Віткоффу про готовність до переговорів із Україною
- Психічні порушення: США підтвердили загибель сина заступника директора ЦРУ на війні проти України
- Герасимов прозвітував Путіну про "звільнення" Курщини - Україна відреагувала