Шахраї хочуть заробити грошей на смерті Папи Римського: подробиці схеми .


Інтернет-шахраї використовують смерть Папи Римського Франциска, щоб викрасти дані та обдурити людей. Компанія Check Point виявила фейкові новини та створений штучним інтелектом контент про покійного Папу Римського. Шахраї створювали пости в соціальних мережах, в яких змушували користувачів переходити за посиланням. Одне з посилань вело на фальшиву сторінку Google, яка пропонувала фейкові подарункові картки і шахраї намагалися шахрайським способом вимагати гроші або конфіденційну інформацію. Інший пост у TikTok стверджував, що новина про смерть Папи Римського була містифікацією. Кіберзлочинці намагаються зловити користувачів, які відкривають посилання від цікавості та емоційної реакції. За останній час, під час великих подій, кіберзлочинці здійснюють все більше шахрайств. Дослідники назвали це явище "опортунізмом кіберзагроз". Особливо активно такі атаки стали поширюватися під час пандемії Covid-19.
Такі кампанії часто виникають навколо великих подій, коли хакери викликають інтерес і емоційну реакцію, намагаючись заманити користувачів, які нічого не підозрюють, на шахрайські сайти. Кіберзлочинці процвітають на хаосі та цікавості. Щоразу, коли відбувається велика подія в новинах, ми бачимо різке зростання кількості шахрайства, спрямованого на використання суспільного інтересу. - Рафа Лопес, інженер з безпеки компанії Check Point.
Шахраї використовують смерть Папи Римського Франциска, щоб обдурити людей і вкрасти їх дані. Вони створюють фейкові новини та контент за допомогою штучного інтелекту, який стосується покійного Папи. Шахраї розсилають пости в соціальних мережах, які змушують користувачів натиснути на посилання. Виходить, що по одному з посилань потрапити на фальшиву сторінку Google, де людей намагаються засмоктати у підроблену рекламу для подарункових карток. Інший пост стверджує, що новина про смерть Папи була придумана для збільшення активності користувачів в Інтернеті. Деякі пости містять зображення Папи, створені штучним інтелектом.
Ці шахраї зловживають глобальними подіями, щоб захопити увагу людей і заманити їх на шахрайські сайти. Вони розраховують на хаос і цікавість, спрямовуючи свої атаки на користувачів, які нічого не підозрюють. Це явище, відоме як "опортунізм кіберзагроз", стало особливо популярним під час пандемії Covid-19. У цей період було виявлено багато шкідливих програм і фішингових повідомлень, пов'язаних з пандемією, що мали на меті викрасти особисті дані користувачів, такі як паролі і номери кредитних карток.
Папа Римський Франциск помер у віці 88 років. Крім двосторонньої пневмонії, він переніс чотири дихальні кризи. Він був випущений з лікарні 23 березня. Похорони Папи Римського відбудуться 26 квітня в Ватикані, і очікується прибуття багатьох іноземних делегацій.
Читайте також
- Туреччина готується до нового сильного землетрусу: у зоні небезпеки 25 млн людей
- Популярні СПА-курорти Європи опинилися під загрозою зникнення
- Реєстр лудоманів торік поповнила рекордна кількість українців
- Пропав безвісти під час бойових дій на Донеччині. Згадаймо Віктора Савоніка
- Яку каву обирає покоління зумерів? Виробники помітили новий тренд
- Де найкраще жити у Польщі: рейтинг найздоровіших міст