Тайвань може залишитися без поставок зброї з США — WSJ.


Тайвань хвилюється через обмежені поставки зброї в разі конфлікту з Китаєм
Ситуація, пов'язана з участю США у війнах в Газі та Україні, а також їхня залученість до надання допомоги іншим країнам, призводить до скорочення поставок військової техніки на Захід. Це ставить Тайвань у незручне положення, оскільки в разі конфлікту з Китаєм він може залишитися без достатньої кількості зброї. Протягом багатьох років США були головними партнерами Тайваню в постачанні зброї для оборони від можливої агресії з боку Китаю.
При цьому Китай розглядає Тайвань як свою територію і не виключає використання сили для встановлення контролю над ним.
Американська військово-промислова база стикається з проблемами, пов'язаними з недостатністю мікросхем, обладнання та кваліфікованих працівників. Цього року через проблеми з поставками було затримано поставку зброї на Тайвань на суму понад 20 мільярдів доларів.
"Сувора правда полягає в тому, що нинішня оборонно-промислова база США не виробляє достатньо та вчасно обладнання для задоволення глобального попиту", - заявила віцепрезидентка Тайваню Сьяу Бікхім.
Західні країни наразі зосереджені на поставках більшої кількості зброї в Україну, щоб допомогти їй скоротити розрив з Росією.
"Якщо буде блокада і війна триватиме, то врешті-решт, на Тайвані закінчиться зброя", - сказав колишній офіцер ВПС США Германтес Лайларі.
Навіть за нормальних обставин процес передачі озброєння може зайняти кілька років через тривалі процеси оплати, виробництва і доставки. Продаж 66 нових винищувачів F-16 Тайваню, затверджений адміністрацією Трампа в 2019 році, буде завершений не раніше 2026 року.
Тайвань почав хвилюватися щодо майбутніх поставок зброї ще до початку війни в Україні у 2022 році. Саме тому на острові було створено нове військове відомство, завданням якого є прискорення закупівлі озброєнь та розвиток передових оборонних технологій.
Джерело: ZN.UA
Читайте також
- Заяви Трампа після розмови з Путіним: головне за ніч
- 800 тисяч російських військових можуть одержати "нові накази" після перемир'я в Україні, – BILD
- Між Китаєм і США: як країни Перської затоки можуть змінити баланс сил у сфері ШІ
- Bloomberg розкрив очікування Путіна від переговорів із Трампом
- Покровський напрямок: у 59 бригаді нагально змінили комбрига - ЗМІ
- "Нейтралітет не означає байдужість": Австрія може долучитися до миротворчої місії в Україні