Торгівля російською нафтою з Китаєм та Індією призупинилася через нові санкції, - Reuters.


Торгівля російською нафтою із Китаєм та Індією майже припинилася через зростання вартості перевезень після введення нових санкцій США.
Пропозиції для російської нафти сорту ESPO на березень з тихоокеанського порту Козьміно зросли до премії в 3-5 доларів за барель до ціни нафти Brent для Китаю. Це сталося через зростання вартості фрахту танкера на цьому маршруті.
Індійська компанія BPCL повідомила, що не отримала пропозицій для поставок нафти на березень.
Нові санкції США, введені 10 січня, торкнулися танкерів, які перевозять приблизно 42% російського морського експорту нафти. Танкери з російською нафтою мають розвантажитися до 27 лютого, а платежі за нафту на борту санкційних суден мають бути здійснені до 12 березня.
Танкери, які потрапили під санкції в Китаї, стикаються з затримками розвантаження, незважаючи на винятки. Кілька суден досі очікують на розвантаження в різних портах.
Російська нафта становить 36% імпорту Індії та майже п'яту частину імпорту Китаю у 2024 році.
Трамп розробляє санкційну стратегію щодо нафтового сектору
Команда Трампа розробляє стратегію щодо нафтового сектору, яка передбачає можливе послаблення санкцій для російських нафтовиробників у разі мирного врегулювання або посилення санкційного тиску.
Енергетична політика Трампа спрямована на перезапуск програми лізингу ділянок для видобування нафти і газу, а також скасування заборони на буріння на прибережних водах.
Саудівська Аравія готова інвестувати в США 600 мільярдів доларів протягом чотирьох років президентства Трампа, що може суттєво вплинути на нафтовий сектор.
Санкції США можуть значно ускладнити експорт енергетичних ресурсів з Росії, оскільки під обмеження потрапили танкери, які перевозили більше п'ятої частини морських нафтових потоків Росії.
Читайте також
- У Латвії чоловік отримав вирок за участь у війні проти України на боці Росії
- Відповідь на російську загрозу: Нідерланди озброюють свій флот ракетами Tomahawk
- Трамп не дає добро: чому в Австралії "зависли" танки Abrams для України
- Естонія будує потужний завод для виробництва боєприпасів НАТО
- Авіабаза Осан: США збільшують кількість винищувачів F-16 у Південній Кореї на 155%
- Міноборони спрощує взаємодію з виробниками зброї через "єдине вікно"