Українські біженці в Угорщині втрачають житло через рішення уряду країни - HRW.


Уряд Угорщини, порушуючи законодавство ЄС, видав постанову, яка призвела до скасування державного фінансування притулку для біженців з західної України. Це призвело до безпритульності багатьох з них. Про це повідомляє Human Rights Watch.
Угорський Гельсінський комітет, який відстежує ситуацію з українськими біженцями, повідомляє, що понад 3 000 біженців з України постраждали від цієї постанови, серед яких багато жінок і дітей.
"Уряд Угорщини прийняв жорстоке рішення, яке викинуло на вулицю тисячі людей, які втекли від війни в Україні. Європейська комісія повинна використати всі можливі інструменти, щоб змусити Будапешт скасувати цю постанову і виконати свої обов'язки як країни-члена ЄС", - заявила представник Human Rights Watch Лідія Галл.
Постанова угорського уряду обмежує доступ до державно фінансованого житла для українських біженців, надаючи це право лише тим, хто зареєстрований на територіях, які угорська влада вважає охопленими війною. Біженці, зареєстровані на територіях, які вважаються безпечними для повернення, втрачають право на державно фінансоване житло.
Організація також наголосила, що ця постанова порушує Директиву ЄС про тимчасовий захист 2001 року, яка стала чинною в березні 2022 року. Ця директива вимагає, щоб країни-члени ЄС надавали тимчасовий захист і допомогу всім біженцям з України. Постанова також суперечить рекомендаціям Управління Верховного комісара ООН з прав людини, які не роблять різниці між регіонами України у визначенні потреби у захисті.
Джерело: Укрінформ
Читайте також
- Радники Байдена думали про крісло колісне для нього у разі переобрання – Axios
- Подоляк сказав, чи готовий Зеленський на переговори про мир не з Путіним
- Адміністрація Трампа руйнує "зелений" сектор: сотні компаній готуються покинути США
- Запорізька АЕС під окупацією: МАГАТЕ не надає достатньо інформації для оцінки безпеки
- ICAO визнала Росію відповідальною за катастрофу малайзійського "Боїнга"
- ВМСУ: Крим став "чорною дірою" для російських систем ППО