Власникам великих квартир та будинків доведеться розщедритися: який податок потрібно заплатити у 2025 році.

Оподаткування нерухомості: новий податок до 2025
Оподаткування нерухомості: новий податок до 2025

Податки на великі квартири та будинки у 2024 і 2025 роках. Власники нерухомості, чия власність перевищує встановлені норми площі, зобов'язані сплатити податок на зайві квадратні метри. Податку підлягають квартири площею понад 60 кв. м, будинки площею понад 120 кв. м, а також комбінації різних типів житла загальною площею понад 180 кв. м.

Податок на нерухомість

Залежно від місцевих органів влади, ставка податку не може перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати за кожен квадратний метр понад норму. В 2024 році мінімальна зарплата становила 7100 грн, тому максимальна ставка податку була 106,5 грн за квадратний метр. У 2025 році через підвищення мінімальної зарплати до 8000 грн максимальна ставка податку зросла до 120 грн за квадратний метр.

У 2025 році українці повинні будуть сплатити податок за 2024 звітний рік. Податкова служба надішле рекомендовані листи з розрахунком податку на нерухомість усім українцям, чиї квартири та будинки перевищують встановлені норми площі. Ці листи потрібно буде особисто отримати у поштовому відділенні після отримання повідомлення. Кінцевий термін отримання цих листів – 1 липня.

У разі несплати податку протягом 60 днів, на платників буде накладено штраф. Проте власники нерухомості на території активних бойових дій або окупованих територій вільні від сплати цього податку та штрафів.

Додатково передбачено фіксований податок у розмірі 25 000 грн, який щорічно сплачується власниками особливо великої нерухомості: квартир площею понад 200 кв. м і будинків площею понад 600 кв. м. Власники житлової нерухомості, яка не перевищує встановлені норми площі, а також власники, чия нерухомість знаходиться на окупованих територіях або пошкоджена або в зоні активних бойових дій, звільнені від сплати цього податку.

Також існують об'єкти нерухомості, за які не потрібно платити податок, включаючи дитячі будинки сімейного типу, житло, що належить дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та дітям з інвалідністю, які виховуються одинокими матерями або батьками, але не більше одного такого об'єкта на дитину, житлова нерухомість - власність громадських об'єднань осіб з інвалідністю та їхніх підприємств, об'єкти житлової нерухомості, що належать багатодітним або прийомним сім'ям, в яких виховується п'ятеро і більше дітей тощо.


Читайте також

Реклама